100,00 €
NLP (Neuro Linguistic Programming) on työkalu tietoisuuden kasvattamiseen sekä ajattelun ja toiminnan muuttamiseen aivojen neuroplastisuutta hyödyntämällä. Sanoilla, teoilla ja ajatuksilla me luomme sen todellisuuden eli maailman, missä elämme. NLP tarjoaa käytännönläheisiä työkaluja oman todellisuuden muuttamiseen. Näitä työkaluja käyttämällä voimme rakentaa parempaa vuorovaikutusta ja tunneyhteyttä asiakkaisiimme sekä auttaa heitä purkamaan jarruttavia uskomuksia, tunnistamaan ja vahvistamaan motivaatiotekijöitä, valmentaa mieltä onnistumaan sekä kuuntelemaan intuitiota ja sydäntä tietoisen mielen lisäksi.
Tämä valmennuskokonaisuus on syventävä valmennus jo jonkin coaching-koulutuksen aiemmin käyneille ja perus-coachingtaidot omaaville henkilöille.
Seuraavan koulutuksen päivät: 24.10 ja 12.12 sekä välissä pidämme verkkotapaamisen 14.11 klo 09-10.30.
Päivien aikataulu: Klo 09-16.00. Pidämme tunnin ruokatunnin sekä lyhyemmän tauon aamu- ja iltapäivällä.
Klikkaa +AVAA KUVAUS, niin aukeaa kouluksen tarkemmat tiedot.
Tämä valmennus koostuu kuudesta valmennuspäivästä sekä verkkomateriaalista (luennoista ja harjoituksista). Valmennus järjestetään pääkaupunkiseudulla ja päivät sisältävät aamu- ja iltapäiväkahvin.
Tervetuloa mukaan intensiivisukellukseen NLP-työkalujen maailmaan!
Oivaltamaan Oy:n Jaana Hautala on kokenut NLP-kouluttaja ja hänellä on kouluttajana takanaan jo 27 kuudentoista päivän NLP-koulutusta. Jaana on valmistunut Kalifornian NLPU:sta NLP Master Traineriksi 2019 ja yhäkin verkostuu sekä syventää NLP-osaamista kansainvälisesti. Jaana toimii myös ratkaisukeskeisen valmennuksen ja Life Coach’n kouluttajana sekä puhujana. Jaana on kirjoittanut Otavan julkaiseman tietokirjan mielen voimasta, vuonna 2017, ja hänen toinen tietokirja, Vapaudu uskomusten kahleista, julkaistiin marraskuussa 2019.
Taito Training Oy:n Anniina Hukari on oppimisen ja kasvun valmentaja sekä business coach, jonka intohimona on paremman työelämän rakentaminen. Anniina kouluttaa coaching-taitoja sekä toimii kansainvälisen ammatti-coachien järjestön ICF:n Suomen jaoksen hallituksessa. Anniinalla on yli 20 vuoden kokemus tuloksellisesta osaamisen kehittämisestä, kasvun tukemisesta sekä vaikuttavista muutos- ja kehittämisprojekteista. Koulutukseltaan Anniina on diplomi-insinööri, business coach master ja NLP Trainer & Consultant (NLPU). Anniinalla on myös pedagoginen opettajan pätevyys.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.